Bezpieczeństwo w Sali zabaw Inca Play

Wybierając się do sali zabaw wraz z dzieckiem bądź większą liczbą dzieci, niezwykle istotne jest bezpieczeństwo zabawy najmłodszych oraz pozostałych osób obecnych na terenie całego centrum rozrywki dla dzieci.

W Sali zabaw dla dzieci Inca Play dokładamy wszelkich starań, by zachować najwyższy poziom bezpieczeństwa. Wyposażenie i atrakcje sali zabaw posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty zgodnie z wytycznymi UE. Sala zabaw jest pod nadzorem CKPZ i UDT.

Mimo wszystko bardzo ważna jest również czujność naszych gości, ponieważ mimo najlepszych rozwiązań i przy użyciu wszystkich środków bezpieczeństwa najważniejszy jest zdrowy rozsądek.

Dlatego dbać o bezpieczeństwo powinniśmy razem 🙂 Ponieważ w najbardziej bezpiecznych miejscach do zabawy należy zachować ostrożność, poprzez uwagę rozsądek i zdrowe podejście. Drodzy rodzice, stwórzmy razem bezpieczną przestrzeń dla dzieci aby czuły się w pełni komfortowo, a Wy abyście mogli bez obaw spędzać z nimi czas w najlepszym centrum rozrywki i edukacji , wśród najciekawszych atrakcji jakie oferuje Wam Inca Play .

Przygotowaliśmy zatem listę najważniejszych punktów, które według nas są bardzo istotne, zwróćcie na to uwagę, przypilcie dzieci aby zachowywały się zgodnie z nimi, wtedy zabawa będzie jeszcze przyjemniejsza 🙂

 • Nie wchodzimy pod prąd na zjeżdżalnię –dotyczy to zarówno zjeżdżalni wielotorowych, jak i krętych. Jest to sytuacja bardzo niebezpieczna zwłaszcza, gdy ze zjeżdżalni zjeżdża nieświadome zagrożenia dziecko, które pod wpływem nabrania prędkości, mocno zderzy się z dzieckiem wspinającym. Przy takich uderzeniach nie trudno o bolesny uraz.
  Nie zostawiamy porcelany z napojami (zwłaszcza gorącymi) bądź innych porcelanowych przedmiotów w innym miejscu niż stoliki w kawiarni – strefa kawiarni jest przestronna z dużą ilością stolików, by zająć tam miejsce i w spokoju napić się kawy lub herbaty lub zjeść posiłek. W pozostałych miejscach Sali zabaw jak główna sala, stoły multimedialne czy szatnia bardzo łatwo o rozlanie napoju i nieszczęśliwy wypadek – najlepiej pozostawiać ciepłe napoje na stolikach, z dala od biegających dzieci.
 • Konstrukcja zabawowa jest dostępna dla wszystkich dzieci, natomiast dzieci poniżej 5 roku życia wchodzą z opiekunem – zgodnie z wytycznymi Centrum Kontroli Placów Zabaw, główna konstrukcja zabawowa przeznaczona jest dla dzieci powyżej 5 roku życia. Młodsze dziecko może wejść na konstrukcję, ale pod nadzorem rodzica. Konstrukcja jest przystosowana do tego, by wchodzili na nią również osoby dorosłe.
 • Na zjeżdżalniach zjeżdżamy na poduchach – ze względu na kąt nachylenia zjeżdżalni, prosimy, by dzieci korzystając ze zjeżdżalni, zjeżdżały na poduszkach, które znajdują się przy wszystkich zjeżdżalniach. Poduchy spowalniają prędkość dziecka na zjeżdżalni, a tym samym – minimalizują ryzyko jakiegokolwiek urazu.
 • Na sali zabaw poruszamy się bez obuwia – dbamy o czystość i higienę na placu, nasza podłoga jest myta codziennie, a dzieci w większości poruszają się po powierzchni w skarpetkach, stąd też nacisk na zdejmowanie obuwia bądź zakładanie ochraniaczy by zachować jak najbardziej sprzyjające warunki do zabawy na sali zabaw.
 • Nie wyrzucamy elementów wyposażenia poza obszar sali – mała niebieska piłeczka, których duża ilość znajduje się w basenie do zabawy, nie waży wprawdzie dużo, ale w momencie gdy spada z 4 piętra na poziom -1, stanowi poważne zagrożenie pozostałych osób będących w centrum handlowym. To samo dotyczy dużych piłek, klocków, mat, tuneli i innych zabawek znajdujących się na strefie malucha.
 • Strefa malucha w Inca Play ) jest przeznaczona dla dzieci WYŁĄCZNIE do 4 roku życia – nasi najmłodsi goście chcą czuć się na sali komfortowo, dlatego wygospodarowaliśmy dla nich specjalną strefę na końcu i każda wizyta starszych, bawiących się głośno dzieci jest dla nich i rodziców dużym dyskomfortem. Szanujmy swoją przestrzeń i poczucie bezpieczeństwa innych użytkowników.
 • Nie blokujemy przejść ewakuacyjnych – tak jak wszędzie, nas również obowiązują przepisy dotyczące bezpieczeństwa przeciwpożarowego, dlatego będąc na miejscu zwracajmy uwagę, czy nie postawiliśmy wózka, krzesła, stolika przy drzwiach ewakuacyjnych, czy nie zaburzamy korytarzy ewakuacyjnych.
  Nie stoimy w bramce wejścia lub wyjścia, gdy jest ona zamknięta – bramka w momencie gdy jest zamknięta, a ktoś przebywa w strefie alarmu, wydaje długofalowy i nieprzyjemny dźwięk. Gdy chcemy wyjść, a bramka jest zamknięta, nie szarpmy za nią, nie otwierajmy jej na siłę, a zgłośmy chęć opuszczenia pracownikowi recepcji, który pomoże w otwarciu bramki wyjściowej lub wejściowej.

Poza wszystkimi wspomnianymi sytuacjami, warto będąc na miejscu zachować zdrowy rozsądek. Czasami obsługa nie jest w danej chwili w stanie dostrzec wszystkich potencjalnych zagrożeń i w porę ich opanować. Dlatego mamy również do Was, Drodzy Rodzice ogromną prośbę – gdy dostrzeżecie niebezpieczną sytuację na sali zabaw, reagujcie i zgłoście to obsłudze, by zachować jak najwyższy poziom bezpieczeństwa dla naszych najbliższych i nas samych.