Ścianki wspinaczkowe dla dzieci

W sali zabaw Inca Play jest wiele fajnych atrakcji, na które można się wspinać, jednak największą popularnością wśród naszych gości cieszą się ścianki wspinaczkowe dla dzieci w strefie funclimb. To miejsce pełne wyzwań dla miłośników adrenaliny i sportowej rywalizacji, które poza mocnymi wrażeniami dostarcza też mnóstwo radości i satysfakcji.

W strefie funclimb dostępnych jest kilka ścianek wspinaczkowych o różnych stopniach trudności. Zadbaliśmy również o to, by były dostosowane do różnych kategorii wiekowych i wagowych – dzięki temu razem z dziećmi mogą się bawić ich rodzice. Wiele z naszych ścianek zostało zaaranżowanych w bardzo niecodzienny i kreatywny sposób, dzieci mają więc możliwość wspinania się zarówno po skałkach, jak i gałęziach drzew czy plastrach miodu. Wspinaczka może odbywać się na czas lub rekreacyjnie, bez pośpiechu. Czasami dzieci urządzają sobie też wyścigi: Kto pierwszy, ten lepszy!

Zabawa w strefie funclimb to świetna alternatywa dla zwykłych lekcji WF-u, za którymi uczniowie nie zawsze przepadają. Ścianki wspinaczkowe dla dzieci nie tylko wzbudzają o wiele większy entuzjazm, ale też w znacznie większym stopniu wspierają rozwój psychofizyczny młodych ludzi. Wspinaczka poprawia motorykę, wzmacnia mięśnie i ćwiczy refleks, a do tego uczy współpracy i odpowiedzialności za drugą osobę oraz pomaga budować wzajemne zaufanie i tworzyć więzi. Dzięki niej dzieci mają więc szansę popracować nad swoją koordynacją i kondycją, a jednocześnie zintegrować się i zaprzyjaźnić.

przeszkoda rolling stone

– Poziom trudności 

Przeszkoda ROLLING STONE to jedna z najtrudniejszych przeszkód FUN CLIMB. Przeszkodę pokonujemy wspinając się po zygzakującym śladzie węża, jednocześnie prowadząc po nim rękami schowaną za częścią chwytną przeszkody piłeczkę. Wspięcie się na sam szczyt wraz z piłeczką będzie stanowić wyzwanie dla każdego wspinacza. Po doprowadzeniu piłeczki na szczyt, pozwalamy piłeczce stoczyć się zygzakiem na dół, dla kolejnej próby wprowadzenia jej na górę. Łatwiejszą wersją pokonania przeszkody będzie wspięcie się bez piłeczki. Do wspinaczki nie używa się rantów oraz górnej krawędzi.

przeszkoda crack

– Poziom trudności 

Przeszkoda CRACK to średnio trudna przeszkoda, która wprowadza do strefy FUN CLIMB wspinanie w formacji trójwymiarowej. Przeszkodę można pokonywać na 2 sposoby: łatwiejszym – przodem do rysy lub trudniejszym – tyłem do rysy, techniką wyporu. Za podporę dla rąk i dla nóg służą gładkie panele 3d z chwytnymi listwami w środku rysy. Do wspinaczki nie używa się rantów ani górnej krawędzi.

przeszkoda sprint

– Poziom trudności 

Przeszkoda SPRINT to średnio trudna przeszkoda przeznaczona do użytkowania przez dwie osoby jednocześnie. Znajdują się na niej dwie identyczne drogi wspinaczkowe oraz system pomiaru czasu: 2 guziki startowe, 2 guziki wyłączające pomiar czasu oraz 2 tablice wyświetlające czasy, jakie każdy z użytkowników potrzebował, aby ukończyć drogę wspinaczkową. Przeszkoda ta wprowadza do strefy FUN CLIMB element rywalizacji bezpośredniej. Można na niej rozgrywać zawody wspinaczkowe „na czas”. Do wspinaczki nie używa się rantów, górnej krawędzi ani elementów systemu pomiaru czasu.

przeszkoda bee house

– Poziom trudności

Przeszkoda BEE HOUSE jest przeszkodą łatwą, bardzo dobrą na rozpoczęcie zabawy ze wspinaniem. Polecana jako pierwsza przeszkoda nawet dla dzieci, które się wcześniej nie wspinały. Podczas wspinania wykorzystywane są gładkie drewniane otwory – plastry wosku z pszczelego ulu – które służą jako chwyty dla rąk i podpora dla nóg. Do wspinaczki nie używa się rantów oraz górnej krawędzi.

MONKEY PLAYGROUND

– Poziom trudności 

Przeszkoda MONKEY PLAYGROUND to średnio trudna przeszkoda, której celem jest wejście na „drzewo” przy użyciu sizalowych lin imitujących liany oraz drewnianych elementów imitujących pnie i gałęzie. Do wspinaczki nie używa się rantów ani górnej krawędzi.

przeszkoda kite

– Poziom trudności 

Przeszkoda KITE to średnio trudna przeszkoda, którą należy pokonać przy użyciu chwytów „kokardek” umieszonych na ogonie latawca, który tworzą 4 struktury wspinaczkowe umieszczone w wyżej partii przeszkody. Przeszkoda wymaga dużej precyzji podczas wspinaczki. Do wspinaczki nie używa się rantów oraz górnej krawędzi..

Przeszkoda BUSH

– Poziom trudności   

Przeszkoda BUSH jest przeszkodą łatwą, bardzo dobrą na rozpoczęcie zabawy ze wspinaniem. Do wspinania wykorzystywane są dobre drewniane chwyty wspinaczkowe w kształcie gałęzi, które służą jako chwyty dla rąk i podpora dla nóg. Do wspinaczki nie używa się rantów ani górnej krawędzi.

FUN CLIMB Bulder

– Poziom trudności     

Przeszkoda FUN CLIMB Bulder to przeszkoda do wspinania bez asekuracji linowej. Do amortyzacji upadków i zeskoków z przeszkody służy materac asekuracyjny. Przeszkodę można pokonywać zarówno trawersując po wszystkich uchwytach i stopniach zamontowanych na przeszkodzie, jak i wspinając się pionowo po jednej z 4 części tematycznych, inspirowanych katalogowymi przeszkodami FUN CLIMB:
SEA ANIMALS & SODA (chwyty w kształcie zwierząt morskich i bąbelków wody)
RAINBOW RAIN (chwyty w kształcie kropli deszczu)
BUSH (chwyty w kształcie gałęzi)
DANCING FRUITS (chwyty w kształcie owoców)

Urodziny na ściance wspinaczkowej

Urodziny to wyjątkowy dzień w roku. Chcesz, żeby Twoje dziecko zapamiętało go na długo? W takim razie zafunduj mu niezwykłą atrakcję, jaką jest przyjęcie w centrum rozrywki ze ścianką wspinaczkową! Takie sportowe urodziny dla dzieci zapewniają zawsze moc silnych wrażeń, a to gwarantuje niezapomniane wspomnienia!

Nasze centrum rozrywki w Warszawie daje możliwość rezerwacji salki urodzinowej wraz z wstępem do strefy fun climb, czyli sali zabaw pełnej różnorodnych ścianek wspinaczkowych. Możesz więc bez problemu zorganizować u nas przyjęcie z wybranego przez siebie pakietu urodzinowego dla małego miłośnika sportu i jego przyjaciół. Wystarczy, że do nas zadzwonisz lub napiszesz – razem ustalimy wszystkie szczegóły i zorganizujemy najlepsze na świecie urodziny na ściance wspinaczkowej. Zadbamy nie tylko o Twoją pociechę, ale i o Ciebie. Nasze centrum rozrywki posiada przytulne bistro, w którym rodzice mogą spędzić przyjemnie czas we własnym gronie w trakcie urodzinowych przyjęć swoich maluchów. Czeka tam prawdziwa włoska pizza, mnóstwo pysznych przekąsek oraz gorąca kawa i herbata, a do tego oczywiście miłe towarzystwo. Jeśli chodzi o wyżywienie dla maluchów, w ramach pakietu urodzinowego możemy przygotować dowolny poczęstunek: zarówno słone i słodkie przekąski, które dzieciaki tak uwielbiają, jak i zdrowy, pożywny posiłek, który dostarczy im potrzebnych składników odżywczych. A może wolisz połączenie jednego i drugiego? Wszystko da się zrobić!

Jak przygotować się do zabawy na ściance?

Wybierasz się ze swoją pociechą do strefy fun climb w naszym centrum rozrywki? To super! Czeka was mnóstwo wspaniałej zabawy! Zanim jednak wyruszycie w tę niezwykłą podróż pełną wrażeń, jest kilka rzeczy, które powinniście wiedzieć – warto zadbać o te podstawowe kwestie, by nie popsuć sobie przyjemności z debiutu na ściance wspinaczkowej.

Bez obaw, przygotowanie do wspinaczki nie jest trudne i nie wymaga dogłębnego zaznajomienia się z tą dyscypliną sportu w teorii. Właściwie to wcale nie musicie się na niej znać. Wszystkiego, co najważniejsze, dowiecie się na miejscu. Specjalnie dla początkujących wspinaczy przygotowaliśmy krótki instruktaż, który pozwala opanować podstawowe techniki wspinania i asekuracji – dzięki temu pierwszy kontakt ze ścianką będzie łatwy i przyjemny, a także, co równie ważne, bezpieczny. Jedyne, o co musicie zadbać we własnym zakresie, to odpowiedni ubiór oraz lektura regulaminu strefy fun climb.

Zabawa na ściance wspinaczkowej to aktywność gwarantująca dużo ruchu, dlatego zalecamy naszym gościom założenie wygodnego, najlepiej sportowego ubrania, które nie będzie krępować ruchów. Luźna, bawełniana koszulka i dresowe spodnie będą w sam raz – takie ubranie zapewni optymalny komfort w trakcie wspinaczki. Bardzo ważne jest także obuwie. Wybierając się na ściankę należy wziąć ze sobą dopasowane buty z płaską, antypoślizgową podeszwą. Mogą to być na przykład adidasy albo trampki. Takie obuwie zapewni maksymalną przyczepność, a jednocześnie zminimalizuje ryzyko obtarć stopy, co ułatwi wspinaczkę i uczyni ją bezpieczniejszą. Poza tym nie musisz się martwić o żaden dodatkowy ekwipunek, ponieważ potrzebny sprzęt (przyrządy autoasekuracyjne) otrzymasz na miejscu. Wszystkich naszych gości wyposażamy zawsze w solidne, atestowane akcesoria wspinaczkowe.

Przed zakupem biletu i korzystaniem ze ścianek obowiązkowo należy dostarczyć podpisana zgodę instruktorowi, bez wypełnionej zgody korzystanie ze ścianki nie będzie możliwe, tak samo jak zwrot pieniędzy za zakupiony bilet.

 Najważniejsze zasady dotyczące wspinaczki funclimb

szczegóły w regulaminie

1. Wygodny sportowy strój i obuwie zmienne na jasnej podeszwie

2. W przypadku długich włosów związane w kucyk

3. Brak przeciwskazań do wspinaczki

4. Min 6 lat, max 140kg

5. Zakaz posiadania jakiejkolwiek biżuterii, zegarków, telefonu czy czegokolwiek co może wypaść z kieszeni czy kaptura

6. Wypełniona zgoda i oświadczenie do wspinania się, w przypadku osoby niepełnoletniej podpisana przez opiekuna prawnego

7. Bezwzględne słuchanie poleń instruktora i wykonywanie jego poleceń wtedy kiedy da sygnał, że można daną czynność wykonać.

8. Tylko instruktor może wpiąć wspinającego się do systemu auto asekuracji, nawet jak wpinający ma duże doświadczenie nie ma prawa samodzielnie wpiąć się do auto asekuracji

9. Bezwzględny zakaz podchodzenia do strefy zjazdu wspinających się

10. Bezwzględny zakaz podchodzenia rodziców do dzieci wspinających się

11. Bezwzględny zakaz oddalania się od ścianek w uprzęży

12. Bezwzględny zakaz chodzenia z systemem auto asekuracji poza granicę swoje ścianki na boki czy też poza granicę miękkiej podłogi. Zejść z podłogi można jak instruktor odepnie system auto asekuracji.

13. Złamanie któregokolwiek z powyższych punktów wiąże się z przerwanie wspinaczki i wyproszenie uczestnika ze strefy bez możliwości zwrotu za zakupiony bilet / animację.