Sposoby na wspólne spędzanie czasu z rodziną

Czas jest jednym z najważniejszych zasobów w życiu każdego człowieka. Stale za czymś gonimy, spieszymy się, nie zauważając jak wiele dzieje się wokół nas i naszej rodziny. Może warto zatrzymać się na chwilę, wziąć głęboki oddech i spędzić piątkowe popołudnie z naszymi najbliższymi? A można go wykorzystać w taki sposób, aby i dzieci i rodzice mieli radochę . Poniżej kilka pomysłów na wspólne spędzenie czasu.

NA ŚWIEŻYM POWIETRZU
Czy jest coś zdrowszego od aktywności fizycznej na świeżym powietrzu? Tutaj mamy mnóstwo możliwości – wszystko zależy od naszych chęci!  Możemy wybrać się na wycieczkę rowerową i pozwiedzać okolice. Wycieczka do Kampinoskiego Parku Narodowego to strzał w dziesiątkę. Tam z pewnością znajdziecie ciekawe gatunki zwierząt i roślin. Dzięki temu, dzieci poznają świat i spędzają aktywnie czas na świeżym powietrzu. Park Szczęśliwicki na Ochocie jest miejscem rodzinnym, w którym można spędzić czas na placu zabaw, basenie oraz boisku do siatkówki. Warto więc przejść się po tym parku i skorzystać z dostępnych atrakcji lub po prostu porzucać tam frisbee i zagrać w klasy. WAŻNE – przy planowaniu dłuższego pobytu poza domem zaopatrz się w przekąski i napoje oraz sprawdź pogodę, aby ewentualnie nie zmoknąć lub nie ubrać się za zimno.

WSPÓLNE GOTOWANIE
Nie od dzisiaj wiadomo, że dzieci uwielbiają wspólne gotowanie. Jeśli planujecie robić to w domu, najlepiej zacząć od wybrania dania, które chcecie przyrządzić – może to być pizza, hamburgery lub spaghetti. Ważne, żeby wszystkim smakowało . Po zrobieniu zakupów pora na kuchenne rewolucje. Pamiętajcie – nie musicie być Master Chefami żeby gotować, wystarczy, że się w to zaangażujecie i będziecie się przy tym dobrze bawić. Jeśli wizja spędzenia całego wieczoru na sprzątaniu kuchni Was przeraża, zawsze możecie skorzystać z warsztatów kucharskich  prowadzonych przez niektóre restauracje oraz naszą salę zabaw Inca Play. Wybierzcie tematykę, która Wam najbardziej odpowiada – warsztaty na słodko, na słono, po włosku – wybór jest ogromny. Nasza sala zabaw oferuje warsztaty zarówno w środku tygodnia, jak i w weekendy, więc zawsze możecie znaleźć trochę czasu, niezależnie od Waszych planów.

GRY PLANSZOWE I KARCIANE
Chłodniejsze wieczory nie muszą być nudne. Kiedy pogoda nie dopisuje lub macie ochotę wspólnie posiedzieć w domu, dobrym pomysłem jest zagranie w planszówki. Jest to wspólna zabawa, która zawsze wywołuje mnóstwo pozytywnych emocji. Dzieci uczą się przy tym współzawodnictwa. Niektóre gry planszowe są kooperacyjne i wymagają współpracy między graczami, dzięki czemu dzieci nie muszą między sobą rywalizować, a pomagają sobie. Gry planszowe mogą być typowo rozrywkowe, jak np. 5 sekund, Jenga, ale są również edukacyjne, które wymagają logicznego myślenia. Do tej kategorii zalicza się gra Azul lub Trax. Gry możecie kupić w sklepach stacjonarnych oraz przez internet np. na stronie planszomania.pl. Dzięki temu dzieci uczą się poprzez zabawę, więc łatwiej zapamiętują uzyskaną wiedzę.

Do It Yourself (DIY) – CZYLI ZRÓB TO SAM
DIY, czyli zrobienie czegoś samemu jest jedną z podstawowych zasad życia bliżej natury. Jest również formą wyrażenia siebie i pokazania się ze swojej kreatywnej strony. Można to wszystko połączyć razem ze wspólnym spędzeniem czasu z rodziną. Fajnym pomysłem jest zacząć od „odświeżenia” garderoby, za pomocą dekoracji. Tutaj wyobraźnia działa na Waszą korzyść. Możecie przyzdobić wasze torebki wstążeczkami, do białej koszulki dodać koraliki lub doszyć aplikacje do Waszych starych dżinsów. Wszystkie te ozdoby możecie kupić w pasmanterii stacjonarnie lub przez Internet. Z pomocą przychodzą do Was tutoriale z instrukcjami, jak krok po kroku można wykonać te dekoracje. Jeśli uważacie, że nie macie odpowiednich zdolności do tworzenia – nie przejmujcie się, bo najważniejsza jest przy tym wspólna rodzinna zabawa.

SALA ZABAW
Dzieci uwielbiają miejsca, gdzie mogą się wyszaleć i pobawić z rodzicami. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą sale zabaw! W Warszawie jest duży wybór takich miejsc, niektóre z nich umieszczone są w centrach handlowych, więc rodzice po kilkugodzinnych zakupach mogą wspólnie pobawić się z dziećmi. Są sale zabaw, które mają dość małą powierzchnię i dzieci nie mają miejsca, żeby się wyszaleć, a rodzice żeby odpocząć. Są też takie miejsca, w których małe trzyletnie dzieci nie mają się czym bawić, ponieważ sala zabaw jest przystosowana dla dzieci od lat 7. Ale czy jest salka, która łączy ze sobą dużą powierzchnię, wspaniałą kawiarnię i dobrą zabawę dla wszystkich? Tak! Sala zabaw dla dzieci Inca Play jest idealnym do tego miejscem. Dlaczego? Sala zabaw – centrum rozrywki dla całej rodziny jest miejscem, w którym zarówno dzieci jak i rodzice mogą korzystać ze wszystkich atrakcji i wejść między innymi do małpiego gaju, na diabelski młyn . Każdy znajdzie coś dla siebie. Dużym atutem centrum rozrywki dla dzieci Inca Play jest nasza dbałość o środowisko i bezpieczeństwo. Staramy się być bliżej natury i dbamy o jakość powietrza za pomocą lamp antybakteryjnych. Nasza sala zabaw jest atrakcyjna dzięki strefie malucha. Dzieci już od najmłodszych lat mogą bawić się w wyznaczonej strefie, gdzie znajdują się zabawki i atrakcje przystosowane dla naszych najmniejszych klientów. W centrum zabaw dla dzieci Inca Play posiadamy kawiarnię, w której można zjeść pełnowartościowe posiłki wykonane z dobrej jakości produktów. Wszystkie dania robione są na bieżąco, dzięki czemu mamy pewność, że zjemy świeży i smaczny posiłek. Dodatkowo nasza kawiarnia Inca Cafe jest miejscem spotkań dla wszystkich. Dzięki wygodnym fotelom oraz bogatej roślinności, możemy poczuć się jak w domu i wspólnie ze znajomymi lub rodziną zjeść pyszne śniadanie.

Oprócz naszej sali zabaw w CH Blue City możecie znaleźć inne miejsca gdzie cała Wasza rodzina wspólnie spędzi czas. Znajduje się tu m. in. Kraina Futbolu, gdzie możecie wszyscy razem pograć w piłkę nożną na sztucznej trawie. Jest tu również minigolf, w którym możecie pograć golfa w technologii 3D. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie odpowiednio przystosowane miejsce do wspólnej zabawy.
Czy ma być intensywnie na świeżym powietrzu, czy w domowym zaciszu lub w rodzinnej sali zabaw – sposobów na wspólne spędzenie czasu z rodziną jest mnóstwo. Najważniejsze, aby ten czas znaleźć i wygospodarować jak najlepiej. Bo radość rodziny jest największym szczęściem samym w sobie i dobrze jest to pielęgnować.