Kreatywne zabawki dla dzieci w wieku przedszkolnym

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”3.22″ locked=”off”][et_pb_row _builder_version=”3.25″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_blurb _builder_version=”4.4.6″ hover_enabled=”0″ z_index_tablet=”500″ header_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” header_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” header_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” body_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” body_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” body_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” body_link_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” body_link_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” body_link_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” body_ul_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” body_ul_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” body_ul_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” body_ol_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” body_ol_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” body_ol_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” body_quote_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” body_quote_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” body_quote_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” box_shadow_horizontal_tablet=”0px” box_shadow_vertical_tablet=”0px” box_shadow_blur_tablet=”40px” box_shadow_spread_tablet=”0px” box_shadow_horizontal_image_tablet=”0px” box_shadow_vertical_image_tablet=”0px” box_shadow_blur_image_tablet=”40px” box_shadow_spread_image_tablet=”0px” text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” text_shadow_blur_strength_tablet=”1px”]

Sklepy internetowe i stacjonarne zalewają nas ofertami zabawek dla dzieci. W obecnych czasach nie mamy problemu z zakupem zabawki w wymarzonym kolorze, kształcie i wielkości. Zabawki grają, śpiewają, rozmawiają, ruszają się. Pośród zabawek znajdziemy prezenty dostosowane do każdej okazji, te tańsze i droższe. Jednak w dobie tak dużej ilości zabawek, pojawiają nurtujące każdego rodzica i opiekuna pytanie, czy dana zabawka zostanie z dzieckiem na dłużej? Czy niesie za sobą walory edukacyjne? Czy pobudza wyobraźnie i poprzez zabawę rozwija dziecko? Takich pytań można zadać mnóstwo. Przy wyborze odpowiedniej zabawki powinniśmy kierować się tym, aby zabawka pozytywnie wpływała na dziecko. Najlepszym wyborem będzie kreatywna zabawka, która zainteresuje dziecko, będzie wpływała na rozwój zainteresowań oraz zostanie z nim na dłużej.

Od czego zaczynamy przy wyborze kreatywnej zabawki? Dobrze jest chociaż częściowo poznać zainteresowania dziecka, wiedzieć jakie zabawki do tej pory sprawiały mu największą frajdę, na jakie warsztaty dla dzieci uczęszczało lub też przeciwnie, jakich dziedzin jeszcze nie poznało.

Przybory malarskie i plastyczne – każde dziecko ma w sobie chociaż odrobine artystycznej duszy. Pomóżmy mu poznać swoje możliwości w tym zakresie. Prezent, który rozwija zdolności manualne, wpływa pozytywnie na motorykę ruchów dziecka. Do tego świetnie działa na wyobraźnie. Zestawy malarskie, plastyczne można komponować samemu wybierając spośród pędzli, farb, kredek, plasteliny, modeliny, różnej wielkości płócien czy też nowoczesny
ch tablic 3d lub też zakupić gotowe zestawy, które stworzą w domu centrum rozrywki. Jest to świetny sposób na spędzenie czasu przez dziecko, zarówno samemu, jak i z rodzicami czy kolegami lub rodzeństwem.

Klocki – różnorodność klocków, które obecnie można znaleźć na rynku pozwala wybrać te idealne dla malucha. Możemy wybierać spośród olbrzymich zestawów klocków mniejszych, większych, drewnianych plastikowych czy piankowych, które często oferuje np. sala zabaw. Klocki rozwijają wyobraźnie, ćwiczą skupienie, rozwijają zdolności matematyczne oraz przestrzenne. Do tego świetnie ćwiczą motorykę ruchową. Klocki można wykorzystywać bez przerwy, budując i tworząc nowe projekty. Świetna zabawa, która pozwala bawić się większym jak i mniejszym dzieciom, zarówno samemu jak i w grupie.

Gry planszowe i sensoryczne – rynek gier planszowych zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych mocno się rozwinął. Dostępne są gry o dowolnej tematyce, świetnie dostosowane do grupy wiekowej. Zarówno gry planszowe jak i gry sensoryczne to świetnie spędzony przez dzieci czas na odkrywaniu nowych umiejętności, rozwijaniu umiejętności społecznych i zmysłów. Gry to także świetny prezent umożliwiający spędzanie czasu razem z rodziną.

Zestaw eksperymentów – często na pólkach sklepowych można zauważyć, świetnie skomponowane, dostosowane do wieku zestawy do wykonywania ciekawych eksperymentów chemicznych, fizycznych czy przyrodniczych. W ten sposób dzieci świetnie spędzają czas, ucząc się nowych rzeczy, poznają świat. Eksperymenty powinny być wykonywane pod okiem rodzica, dzięki czemu stanowią idealną zabawę do wspólnego spędzania czasu. Jeżeli dziecko zainteresuje się takimi zabawkami, warto to wykorzystać i zapisać je w przyszłości na tematyczne warsztaty dla dzieci, które oferuje im. rodzinne centrum rozrywki.

Zestaw małego majsterkowicza- świetnie skomponowane zestawy, które uczą , pozytywnie wpływają na motorykę ruchową dziecka, rozwijają zmysły, ćwiczą skupienie. Świetne zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek. Elementy zestawów małego majsterkowicza znaleźć można często na tablicach manipulacyjnych, które w swoim ofercie ma często popularna w centrach rozrywki strefa malucha.

Rynek zabawek oferuje mnóstwo kreatywnych i wartościowych zabawek, idealnie dostosowanych do wieku dziecka. Powinniśmy zadbać o to, aby zabawka zainteresowała dziecko, została z nim na dłużej. Ważne jest także, aby oprócz świetnie spędzonego czasu zapewniała rozwój, odkrywała nowe drogi i zainteresowania oraz dbała o edukacje.

[/et_pb_blurb][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]