Inca Play bliżej natury

Inca Play bliżej natury, czyli o co dokładnie chodzi?

 

Jakie jest Wasze pierwsze skojarzenie z salą zabaw? Jak wyobrażacie sobie takie miejsce? Kulki? Tak właśnie myśleliśmy. W naszych głowach cały czas, bardziej lub mniej świadomie występują pewne stereotypy, z którymi nie zawsze walczymy lub nie zdajemy sobie sprawy, że można inaczej. Czasem brakuje nam czasu, by nad czymś pomyśleć i spokojnie się zastanowić. Przecież w salach zabaw zawsze wszystko wygląda podobnie! Po co tu coś zmieniać?

Dlaczego właściwie o tym piszemy? Już od dłuższego czasu zarówno na naszej stronie internetowej ( https://incaplay.pl/), jak i na fanpage’u na Facebooku (https://www.facebook.com/INCAPLAY.DLA.DZIECI/?ref=br_rs) opisujemy się jako miejsce, które jest bliżej natury od pozostałych. Kto już nas odwiedził ten wie, że dużo uwagi poświęciliśmy wystrojowi sali. Tematyczna tapeta, kryjówki edukacyjne dla dzieci (https://incaplay.pl/kryjowki-zwierzat/), ślady zwierząt, kolorystyka utrzymana w leśnych barwach, kojące dźwięki natury płynące prosto z głośników, warsztaty z zakresu edukacji ekologicznej. O tym wszystkim już jednak czytaliście w naszych poprzednich wpisach i notatkach. Jesteśmy dumni z naszych działań, jednak poza tymi już wymienionymi, staramy się z dnia na dzień wprowadzać ekologiczne rozwiązania do naszej codziennej pracy operacyjnej. Co to jednak oznacza w praktyce?

  • Energooszczędne żarówki z czujkami na całej powierzchni sali – Wiemy, ile energii jest marnotrawione każdego dnia, dlatego nasza sala wyposażona jest wyłącznie w żarówki o ograniczonym zużyciu energii. Część żarówek zapala się dopiero po wykryciu przez czujkę ruchu w pomieszczeniu, dzięki czemu energii w urządzeniach starczy na dłużej. W tych miejscach, gdzie było to możliwe, zastosowaliśmy dodatkowo oświetlenie LEDowe.

  • Woda w toaletach z czujkami – Tak jak energia, tak samo marnotrawiona jest woda. Dzięki takiemu zastosowaniu udaje się zoptymalizować zużycie wody o 30%.

  • Suszarki do rąk / włosów – Chcemy zminimalizować zużycie papieru i ręczników papierowych poprzez zastosowanie suszarek wytwarzających ciepłe powietrze do wysuszenia rąk lub włosów. Suszarki pobierają najniższą, bezpieczną i zgodną z przepisami ilość prądu.

  • Probiotyki antybakteryjne – To nasz absolutny hit, który do tej pory był wykorzystywany głównie w pomieszczeniach biurowych. Dzięki specjalnej instalacji umieszczonej w rurach wentylacyjnych, co godzinę na powierzchni sali wydzielony zostaje specjalny antybakteryjny probiotyk w postaci dymu, który ma oczyścić powietrze z 90% zarazków, i dzięki temu, zminimalizować ryzyko złapania różnych infekcji przez dziecko.

  • Wykorzystanie światła dziennego – poprzez umiejscowienie na czwartym piętrze, światło słoneczne odbijające się od przeszklonej kopuły Blue City jest naszym dużym sprzymierzeńcem. Poprzez rozmieszczenie sali na połowie piętra, automatycznie do nasłonecznienia części powierzchni wykorzystujemy głównie światło słoneczne (w ciągu dnia, gdy nie jest jeszcze ciemno), co również przekłada się na oszczędności w zużyciu prądu.

  • Lampy antybakteryjne – W przestrzeniach zamkniętych, takich jak szatnia czy toalety, umieściliśmy specjalne lampy antybakteryjne, które będąc włączone przez kilka godzin dziennie, minimalizują obecność bakterii w tych pomieszczeniach, dzięki czemu ryzyko zachorowania lub przeniesienia bakterii z dziecka na dziecko jest niewielkie.

  • Rośliny oczyszczające powietrze – Rośliny znajdują się przy recepcji, gastronomii, na głównej Sali, w kawiarni oraz salce urodzinowej piknik. Dzięki ich regularnej pielęgnacji, możemy cieszyć się czystszym powietrzem w sali zabaw.

  • Minimalizacja użycia plastiku – W naszej sali stawiamy na rozwiązania przyjazne środowisku, dlatego jako zastawę urodzinową wprowadziliśmy papierowe kubeczki i talerzyki oraz drewniane sztućce. Docelowo chcemy zrezygnować również z wykorzystywania słomek.

Założeniem tych wszystkich działań jest sprawienie, by nasza sala zabaw utkwiła w pamięci naszych Klientów jako miejsce naturalne oraz przyjazne środowisku. Staramy się wyznaczać trendy na rynku i mamy nadzieję, że coraz więcej miejsc będzie podążać obraną przez nas ścieżką. Mamy również nadzieję, że przekonaliśmy do tego, że Inca Play jest miejscem bliżej natury 😊