Przyszłość w rozpylaczach probiotyków

Ile warte jest ludzkie zdrowie? Czy ktoś jest w stanie to oszacować? W naszym odczuciu jest to wartość nadrzędna i nieprzeliczalna, dlatego uważamy, że wszelkie rozwiązania które w założeniu mają poprawiać stan naszego samopoczucia i pozytywnie wpływać na środowisko, należy wspierać i o nich mówić i pisać. Poczynając od zwykłych nawyków w codziennym życiu, po skomplikowane rozwiązania technologiczne, wykorzystujące najnowsze rezultaty badań z zakresu nauk przyrodniczych i biologii molekularnej.

Probiotyki – samo zdrowie!

Do takich właśnie rozwiązań należy specjalny system rozpylaczy, na który zdecydowaliśmy w naszej sali zabaw dla dzieci Inca Play. Te niepozornie wyglądające na pierwszy rzut oka urządzenia, to jedna z najnowocześniejszych technik filtracji oraz odświeżania powietrza, która dopiero wchodzi na rynek w Polsce. Rozwiązanie to, znane dotychczas z biurowców z Izraela oraz Wielkiej Brytanii to instalacja, która poprzez umiejscowienie specjalnych czujników w kanałach wentylacyjnych i połączonych z nimi rozpylaczami, jest w stanie na bieżąco i samoczynnie filtrować powietrze na określonej przestrzeni. Poza Izraelem i Polską, ta innowacyjna, ekologiczna technologia wkracza również do Chin, Włoch oraz Stanów Zjednoczonych.

System ma wiele zastosowań – poza oczyszczaniem powietrza z wirusów i bakterii, wydziela przyjemny zapach w postaci dymu. Było to przedmiotem początkowej obawy wielu osób znajdującej się w Inca Play! Kilkukrotnie została nam zgłoszona ta sytuacja z obawy przed zagrożeniem przeciwpożarowym. Chcielibyśmy więc wszystkich uspokoić – ten dymek nie jest spowodowany pożarem 😊 Dodatkowo, nasza sala jest w 100% w niepalnych lub trudno zapalnych materiałów, więc żaden ogień nam nie zagraża.

Na samej sali wzdłuż salek urodzinowych umieściliśmy trzy rozpylacze, a ponadto jeden znajduje się jeszcze przy szatni. W białej skrzynce znajduje się centrum sterowania systemem wraz z systemem, który regularnie wydziela substancję, a dymek zostaje wydzielony za pomocą rurki widocznej na zdjęciu. Wydzielają one określoną ilość probiotyków, by minimalizować obecność różnych alergenów, ale nie wyjaławiać powietrza 😊 Więcej informacji o naszych ekologicznych rozwiązaniach możesz przeczytać na naszym blogu. Zapraszamy by oddychać czystym powietrzem w sali zabaw Inca Play!