Interakcje między dziećmi w Sali zabaw

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”3.22″ locked=”off”][et_pb_row _builder_version=”3.25″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.0.47″ custom_padding=”|||” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_blurb _builder_version=”4.4.2″ z_index_tablet=”500″ header_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” header_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” header_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” body_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” body_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” body_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” body_link_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” body_link_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” body_link_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” body_ul_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” body_ul_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” body_ul_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” body_ol_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” body_ol_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” body_ol_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” body_quote_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” body_quote_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” body_quote_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” box_shadow_horizontal_tablet=”0px” box_shadow_vertical_tablet=”0px” box_shadow_blur_tablet=”40px” box_shadow_spread_tablet=”0px” box_shadow_horizontal_image_tablet=”0px” box_shadow_vertical_image_tablet=”0px” box_shadow_blur_image_tablet=”40px” box_shadow_spread_image_tablet=”0px” text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” text_shadow_blur_strength_tablet=”1px”]

Nie od dziś wiadomo, że sale zabaw to idealne miejsca na wspaniałą zabawę. Każde dziecko marzy o tym, aby pójść z rodzicami do tego raju. 😊 Mogą wtedy spokojnie się wyszaleć i zabawić. Sala zabaw dla dzieci jest również miejscem, do nawiązywania nowych znajomości. Bo przecież trudno nie uśmiechnąć się od ucha do ucha do swojego rówieśnika, który razem z Tobą gania się po małpim gaju. 😊 Dzisiaj porozmawiamy o interakcjach między dziećmi w salach zabaw.

Interakcje z innymi ludźmi są wszystkim nam potrzebne do codziennego funkcjonowania. Nawiązujemy przyjaźnie, troszczymy się o najbliższych i pomagamy sobie. Interakcje z innymi ludźmi nadają naszemu życiu sens. Bardzo ważne są interakcje u dzieci. Już od małego dziecko uczy się harmonijnego życia z innymi ludźmi oraz konstruktywnego uczestniczenia w życiu społecznym. Ważne jest, aby od najmłodszych lat ukierunkować rozwój naszego dziecka, aby było ono w przyszłości samodzielne i potrafiło stawić czoło życiowym problemom i troskom.

Każda sala zabaw dla dzieci to idealne miejsce do interakcji z innymi! Na pierwszy ogień weźmy grupy zorganizowane – czyli np. wycieczki klasowe 😊. Wiadomo, że nie wszystkie dzieci muszą się lubić w szkole. Ważny tu jest wzajemny szacunek. Wyjście z klasą to idealne rozwiązanie na rozwiązanie wszystkich sporów. Wspólna zabawa zawsze jednoczy dzieci oraz wzmacnia więzi. Nasze centrum rozrywki dla całej rodziny Inca Play doskonale o tym wie, ponieważ obserwujemy naszych małych gości, którzy odwiedzają nas z swoją klasą 😊. A czy jest coś lepszego niż zabawy i interakcje poprzez naukę? 😊 Nasza sala zabaw Inca Play ma w swojej ofercie wyjątkowe warsztaty dla dzieci! Tutaj z pewnością nawiążemy przyjaźnie robiąc np. wspólną pizzę, albo razem przesadzając roślinki. Warsztaty to doskonały pomysł na urozmaicenie wspólnego wyjścia, trochę nauki, zabawy i zbliżenia się do innych. Na salach zabaw dzieci zaspokajają potrzeby nie tylko ruchowe i zabawowe, ale również potrzeby kontaktów z rówieśnikami, który jest bardzo istotny w dalszym rozwoju malucha.

A co się dzieje w trakcie imprezy urodzinowej? Jak wygląda interakcja gości urodzinowych? Jeśli Twoje dziecko przychodzi na urodziny dla dziecka w Sali zabaw i nie zna nikogo oprócz Jubilata, to nie martw się – z pewnością sobie poradzi i nawiąże nowe znajomości 😊. Dodatkowym plusem przyjęć urodzinowych w centrum rozrywki dla dzieci na pewno jest to, że organizowane są wspólne zabawy z animatorką. Głównym zadaniem animatorki na przyjęciu jest właśnie integracja wszystkich gości urodzinowych oraz tematyczna zabawa lub zajęcia dla dzieci. Taka animatorka jest na pewno dodatkową pomocą dla dzieci nieśmiałych, które wstydzą się pierwsze podejść do innych. Jeśli takiej animatorki nie ma to też nic nie szkodzi – dzieci mają możliwość poznać się w salce urodzinowej przy ciepłych posiłkach, albo mogą wspólnie wyruszyć na eksplorację Sali zabaw 😊. Nasza sala zabaw dla dzieci w Warszawie Inca Play to najlepsze miejsce na wspólną zabawę! Dzieci mogą wspólnie przejechać się na diabelskim młynie lub pirackim statku, a także wspólnymi siłami przejść cały tor przeszkód na małpim gaju!

A co w sytuacji, kiedy przychodzicie sami ze swoim dzieckiem na salę zabaw? W takim przypadku również mamy możliwość interakcji z innymi dziećmi! Każde centrum rozrywki dla dzieci wypełnione jest mnóstwem atrakcji, a co za tym idzie – dziećmi. Ważne jest tutaj nauczenie dziecka szacunku do innych. Jeśli nasza pociecha zna podstawowe zasady życia w społeczeństwie to teraz będzie z górki 😊. Nasze dzieci mogą spotkać się z innymi w trakcje zabawy w baseniku z piłeczkami, albo na małpim gaju. Jeśli dziecko jest śmielsze to może samo podejść do swojego rówieśnika i poprosić o wspólną zabawę 😊. Drogie mamy, dla Was to również dobre miejsce do poznania nowych osób i wymienienia się swoim doświadczeniem. Nasza sala zabaw dla dzieci Inca Play posiada na swoim terenie wyjątkową kawiarnię Inca Cafe, które jest wyjątkowym miejscem dla wszystkich! To doskonałe miejsce na wspólne wypicie kawy w wygodnych, miękkich fotelach, w otoczeniu roślin 😊. Wasze pociechy nawiążą nowe przyjaźnie z rówieśnikami (i nie tylko!), a Wy porozmawiacie z inną mamą i odprężycie się na te parę chwil. 😊

Jak widać jest mnóstwo okazji na salach zabaw, aby nawiązać kontakty z innymi dziećmi. Pamiętajmy, że jest to bardzo ważne w rozwoju dziecka. Dzięki temu nasze maluchy są pewniejsze siebie, śmielsze, a dzięki temu łatwiej będzie im radzić sobie w przyszłości. Aby interakcje przebiegały prawidłowo musimy nakłaniać nasze dzieci to wspólnej zabawy i rozmów. Bo nie tylko w salach zabaw rozwijamy umiejętność interakcji z innymi – przede wszystkim w pierwszych latach życia wynosimy to z domu. Dlatego zadbajcie o dobre warunki i odpowiednią atmosferę w domu – aby dziecko mogło wyrażać swoje poglądy, a także bawić się z Wami lub rodzeństwem 😊.

[/et_pb_blurb][et_pb_gallery gallery_ids=”11306,11307″ show_title_and_caption=”off” show_pagination=”off” _builder_version=”4.4.2″][/et_pb_gallery][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]