7 powodów, dla których warto inwestować w edukację finansową Twojego dziecka.

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”3.22″ locked=”off”][et_pb_row _builder_version=”3.25″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.0.47″ custom_padding=”|||” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_blurb _builder_version=”4.4.6″ hover_enabled=”0″ z_index_tablet=”500″ header_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” header_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” header_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” body_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” body_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” body_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” body_link_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” body_link_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” body_link_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” body_ul_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” body_ul_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” body_ul_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” body_ol_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” body_ol_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” body_ol_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” body_quote_text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” body_quote_text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” body_quote_text_shadow_blur_strength_tablet=”1px” box_shadow_horizontal_tablet=”0px” box_shadow_vertical_tablet=”0px” box_shadow_blur_tablet=”40px” box_shadow_spread_tablet=”0px” box_shadow_horizontal_image_tablet=”0px” box_shadow_vertical_image_tablet=”0px” box_shadow_blur_image_tablet=”40px” box_shadow_spread_image_tablet=”0px” text_shadow_horizontal_length_tablet=”0px” text_shadow_vertical_length_tablet=”0px” text_shadow_blur_strength_tablet=”1px”]

Drogi rodzicu, zapewne wiesz, że mimo długich lat w szkole, nikt nie uczył nas na temat pieniędzy.

Finanse kojarzą nam się najczęściej z rachunkami, podatkami czy szkolną matematyką.

Pieniądze mają powiązanie między innymi z poczuciem własnej wartości, sukcesem i marzeniami. Ponad to, w wielu domach są one tematem tabu.
Poza aspektem inteligencji finansowej można jednocześnie rozwijać inteligencję emocjonalną.

Jak wynika z badań Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy: Postawy Polaków wobec finansów: 49% rodziców w ogóle nie rozmawia z dziećmi o pieniądzach, zaledwie 19% angażuje dzieci w domowe zakupy, zabiera do sklepów i pokazuje, jak porównując ceny wybrać tę najbardziej korzystną.

Dzieci w wieku 5-17 lat w Polsce najczęściej kupują napoje, słodycze i przekąski i wydają na nie miesięcznie około 285 mln zł (Raport „Junior Shopper 2017”)

Przypomnij sobie ile razy Twoje dziecko otrzymało kieszonkowe np. na szkolną wycieczkę i wydało wszystko co do grosza. Wciąż prosi o nową zabawkę, chociaż ta kupiona ostatnio już leży w kącie, prawda?
Być może trudno jest mu zrozumieć skąd biorą się pieniądze. Warsztaty dla dzieci Inteligencja finansowa to świetny sposób na naukę dotycząca pieniędzy.

Co zyska i dlaczego skorzysta na tym cała Wasza rodzina, kiedy Twoje dziecko już zdobędzie wiedzę na temat finansów?

Twoje dziecko będzie wiedziało czym jest wdzięczność i jak być wdzięcznym.

Czyli, będzie potrafiło docenić to co dla niego robisz i to co ewentualnie dostaje ze względu na intencję sprawienia przyjemności, nie z powodu kwoty jaką się wydało.
Chodzi o to, aby pokazać, że najważniejsze jest, że ktoś włożył pracę, swój czas, szukał pomysłu, zamiast faktu ile to kosztowało. Niestety w dzisiejszych czasach, zapominamy o tym, co jest bezcenne.

Zdobędzie wiedzę o tym, dlaczego należy szanować pieniądze i pracę.

Przecież znasz te zaskoczenie dzieci kiedy okazuje się, że pieniądze nie rosną na drzewie albo, że z bankomatu można wyjąć tyle pieniędzy ile np. jest na koncie. Tu padają kolejne pytania czym jest konto i skąd pieniądze tam się pojawiają.
To budzi cały łańcuch pytań i .. bardzo dobrze. Właśnie wtedy dzieci mogą zrozumieć lepiej, że też możesz być zmęczony/a po pracy i co jest przyczyną tego, że się złościsz kiedy nie dbają o swoje rzeczy.

Pozna sposób na skuteczne zarządzanie pieniędzmi.

A także powód, dlaczego w ogóle to robić. W dziecięcym świecie, najczęściej nie pojawiają się terminy takie jak rachunki, koszty, czy wydatki.
Dzieci nie znają ich, a więc oczywiste jest to, że nie biorą pod uwagę, że część dochodów przeznaczasz właśnie na to. Na pewno bardzo chciałyby, żeby wszystkie pieniądze zostały wydane na zabawki, wycieczki, atrakcje czy słodycze, dlatego też nie wie co dokładnie masz na myśli kiedy mówisz, że nie masz na to pieniędzy, że musisz za coś zapłacić itp.

Dowie się jak uniknąć wielu błędów związanych z finansami.

Zwykle najdroższy jest brak wiedzy, bez względu na obszar w jakim tracimy.
Faktem jest jednak, że gdybyśmy wcześniej nabyli umiejętności w danym zakresie moglibyśmy uniknąć wielu niepożądanych konsekwencji. W przypadku finansów takimi błędami mogą być nieodpowiednie lub brak zabezpieczeń, większe koszty niż dochody, podpisanie niekorzystanej umowy kredytowej, złe nawyki zakupowe, brak wiedzy na temat na co przeznaczane są środki.

Ponieważ będzie wiedzieć więcej na temat podejmowania decyzji, wpłynie to także na jego poczucie własnej wartości.
Zapytaliśmy dorosłych co jest najczęstszą przyczyną ich trudności/kłótni w życiu.
Jedną z najczęstszych odpowiedzi były pieniądze. Z resztą obok braku czasu, brak pieniędzy jest jedną z najczęstszych wymówek na wszystko.
Istotą jest przyczyna, dla której pieniądze wydajemy, co jest także często powodem radości czy poczucia winy.

Zobaczy korzyści i różnice postawy roszczeniowej i przedsiębiorczej.

Chodzi o zrozumienie postawy, w której człowiek zastanawia się co może zrobić żeby coś zyskać zamiast oczekiwać, że inni muszą lub powinni mu to dać. To buduje także poczucie własnej wartości i pewności, że da sobie radę. Wymyśli sposób, rozwiązanie w danej sytuacji, w przeciwieństwie do postawy, w której brak samodzielności i frustracje z tego powodu są przerzucane na innych.

Rozwiniemy kluczową umiejętność przyszłości*.
Będzie posiadało wiedzę, jakiej brakuje w tradycyjnej szkole.

Czy wiesz o tym, że :
87% ludzi potwierdza, że gdyby wcześniej nabyło umiejętności przyszłości, nie popełniłoby tylu błędów i nie podjęło decyzji, których dziś żałują. W związku z czym, wpłynęłoby to znacznie na podniesienie jakości ich życia. 98% badanych, chce aby ich dziecko miało możliwość nabycia umiejętności przyszłości w okresie szkolnym. Spośród umiejętności uznanych, za ważne, aby ich uczyć, zarządzanie pieniędzmi pojawiło się na pierwszym miejscu. 74,9% wszystkich badanych wskazało ten obszar w edukacji za ważny.

Najlepszą inwestycją jest rozwój. Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko zdobyło wiedzę, dzięki której pewne jest to, że lepiej zrozumie kwestie związane z finansami, uniknie wielu błędów, a przy okazji lepiej zrozumie Ciebie jako rodzica, zainwestuj mądrze, świetnym wyborem będą warsztaty dla dzieci.
Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą centrum rozrywki dla dzieci. Sala zabaw to nie tylko miejsce świetnej zabawy, ale także edukacji.

Autor: Magdalena Michalak
CEO SAVOIR7
www.savoir7.pl

[/et_pb_blurb][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

7 powodów, dla których warto inwestować w edukację finansową Twojego dziecka.