Rzeczy niezbędne na urodziny w domu

Przyjęcie urodzinowe w domu to nie lada wyzwanie. Przygotowania trwają nawet tygodniami, aby móc się w pełni nacieszyć efektami naszej pracy. A urodziny dla dziecka są jeszcze większym wyzwaniem, ponieważ każdy mały Jubilat chce, aby jego impreza była zapamiętana na długo. Jak należy przygotować się do organizacji urodzin dla dziecka w domu? Co jest potrzebne do zorganizowania idealnego przyjęcia urodzinowego? Sala zabaw Inca Play podpowiada!

Przede wszystkim, należy ustalić ilość zaproszonych gości. Pomoże nam to oszacować koszty i przygotować odpowiednią ilość zastawy, dekoracji i jedzenia. Zaproszenia dla gości można kupić w niemal każdym sklepie papierniczym, a także w supermarketach. Można również poszukać opcji wysyłania zaproszeń online przez internet. Takie rozwiązanie jest w szczególności dobre dla tych, którzy nie są w stanie rozdać zaproszeń bezpośrednio. A jeśli mace chwile czasu, a kreatywność to Wasze drugie imię, to z pewnością możecie się pokusić o stworzenie własnych zaproszeń! Goście z pewnością docenią fakt, że ich zaproszenia są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Zaproszenia na przyjęcie urodzinowe  robione w domu to z pewnością duża oszczędność pieniędzy i świetna wspólna zabawa!

Kolejną ważną rzeczą są dekoracje urodzinowe! Czym byłoby przyjęcie urodzinowe bez balonów, serpentyn i innych kolorowych dodatków? Ważne jest, aby zaplanować wcześniej tematykę urodzin i dobrać dekoracje urodzinowe tak, aby wszystko było spójne i dobrze z sobą komponowało. I tutaj również istnieje wiele opcji zdobycia takich dekoracji: można zakupić je online, poprzez różne strony internetowe. Możecie skorzystać z oferty centrum zabawy Inca Play i zamówić kompleksowy Party box – czyli wszystko, co potrzebujesz na swoje przyjęcie urodzinowe! W stacjonarnych sklepach z dekoracjami również znajdziecie wszystko to, co potrzebujecie. Możecie również przygotować własne dekoracje! Domowe serpentyny można stworzyć z bibuły, kolorowe czapeczki zrobić z papieru, a girlandę można wyciąć z brystolu i skorzystać z kawałka sznurka. Dekoracje urodzinowe wpływają na jakość przyjęcia urodzinowego, dlatego warto zadbać o to, aby znalazły się one na Waszej liście, jako coś do zrobienia.

Zaproszenia rozdane, dekoracje są, to teraz czas na przekąski. Jak już mówiliśmy wcześniej: aby wiedzieć ile przygotować przekąsek, musimy najpierw dowiedzieć się, ile przybędzie gości! Planowanie zacznijmy od przygotowania menu na urodziny dla dziecka. Dobrze byłoby w nim zamieścić chrupkie, słone przekąski takie jak chipsy, krakersy i paluszki, ale pamiętajmy również o zdrowych pozycjach: tutaj idealnie sprawdzą się szaszłyki z owoców i deska warzyw. Cukierki i inne słodycze są również pozycją, bez której przyjęcie urodzinowe nie jest kompletne, ale nie przesadzajmy z ich ilością. Goście oprócz przekąsek muszą zjeść również coś na ciepło, a także mieć miejsce na tort! Aby zrobić ciepłe danie warto najpierw zgłosić się do rodziców zaproszonych dzieci o kilka odpowiedzi: czy dzieci mają jakąś nietolerancje pokarmową, czy mogą jeść przekąski i co preferują jako ciepłe danie. Wiadomo, nigdy nie zadowolimy wszystkich, ale będziemy mieli bazowe informacje dzięki którym przygotujemy jedno ciepłe danie (lub dwa małe) z których każdy będzie mógł coś skubnąć. Tutaj najbardziej poleca się klasyczna pizza, a także nugettsy z kurczaka.

Kolejną ważną sprawą, i chyba najważniejszą dla gości i Jubilata jest zabawa! Dzieci same w sobie są kreatywne i potrafią bawić się bez pomocy dorosłych, ale warto zaopatrzyć się w kilka planów awaryjnych. Jeśli przyjęcie urodzinowe jest w konkretnej bajowej tematyce, to warto poszukać w internecie zabaw i animacji w tym kierunku. Ale niekoniecznie – możesz również postawić na klasyki, takie jak zabawa w chowanego, ciuciubabka lub piniata. Zapytaj Jubilata czy chciałby, aby w czasie jego przyjęcia urodzinowego odbyła się konkretna zabawa – być może uda Wam się stworzyć pełny scenariusz urodzin. Ale nie przejmujcie się, jeśli wszystko pójdzie niezgodnie z zaplanowanymi atrakcjami – najważniejsza tu jest fantastyczna zabawa, a taką dzieci potrafią stworzyć z niczego! A jeśli jednak animacje i zabawy wolisz pozostawić profesjonalistom, to zawsze możesz skorzystać z usług doświadczonego animatora. Będzie to bardziej kosztowne, ale zyskasz pewność, że urodziny dla Twojego dziecka nie przejdą nudno.

Przyjęcie urodzinowe nie mogłyby się odbyć bez tortu urodzinowego! Jest to punkt kulminacyjny urodzin, Jubilat jest w centrum uwagi, wszyscy śpiewają sto lat, zapalamy świeczki… magiczna chwila. Tort urodzinowy należy dobrać z rozmysłem – a najlepiej tutaj doradzi Jubilat. On jest najważniejszą osobą na przyjęciu i powinien mieć decydujący głos jeśli chodzi o wygląd i smak tortu. Za wypiekiem należy rozglądać się z wyprzedzeniem, ponieważ cukiernie nie zawsze są w stanie wykonać spersonalizowane zamówienie z dnia na dzień. Jeśli wiesz, że któreś z dzieci ma nietolerancje pokarmowe to musisz wziąć to pod uwagę. Wtedy najlepiej skorzystać z oferty cukierni bez glutenu. My polecamy cukiernie bez cukru Nie jestem z cukru, w której możecie dostać fantastycznie wyglądający tort bez grama dodatku cukru i glutenu! Jubilat z pewności będzie zadowolony z tortu, jeśli będzie on smakował również jego gościom.

Organizacja przyjęcia urodzinowego nie jest łatwa, ale z pewnością warto poświęcić temu chwilę, aby zorganizować urodziny dla dziecka w domu na bardzo wysokim poziomie. Jubilat z pewnością doceni to, co dla niego robicie i z chęcią sam przyłączy się do organizacji na każdym etapie. Wierzymy, że wspólnie z Jubilatem stworzycie piękne urodziny, które goście zapamiętają na długo.