Ścianki

W sali zabaw Inca Play jest wiele fajnych atrakcji, na które można się wspinać, jednak największą popularnością wśród naszych gości cieszą się ścianki wspinaczkowe dla dzieci w strefie funclimb. To miejsce pełne wyzwań dla miłośników adrenaliny i sportowej rywalizacji, które poza mocnymi wrażeniami dostarcza też mnóstwo radości i satysfakcji.

W strefie funclimb dostępnych jest kilka ścianek wspinaczkowych o różnych stopniach trudności. Zadbaliśmy również o to, by były dostosowane do różnych kategorii wiekowych i wagowych – dzięki temu razem z dziećmi mogą się bawić ich rodzice. Wiele z naszych ścianek zostało zaaranżowanych w bardzo niecodzienny i kreatywny sposób, dzieci mają więc możliwość wspinania się zarówno po skałkach, jak i gałęziach drzew czy plastrach miodu. Wspinaczka może odbywać się na czas lub rekreacyjnie, bez pośpiechu. Czasami dzieci urządzają sobie też wyścigi: Kto pierwszy, ten lepszy!

Zabawa w strefie funclimb to świetna alternatywa dla zwykłych lekcji WF-u, za którymi uczniowie nie zawsze przepadają. Ścianki wspinaczkowe dla dzieci nie tylko wzbudzają o wiele większy entuzjazm, ale też w znacznie większym stopniu wspierają rozwój psychofizyczny młodych ludzi. Wspinaczka poprawia motorykę, wzmacnia mięśnie i ćwiczy refleks, a do tego uczy współpracy i odpowiedzialności za drugą osobę oraz pomaga budować wzajemne zaufanie i tworzyć więzi. Dzięki niej dzieci mają więc szansę popracować nad swoją koordynacją i kondycją, a jednocześnie zintegrować się i zaprzyjaźnić.