Jednodniowa wycieczka z dzieckiem – Warszawa

Warszawa to idealna destynacja na wycieczkę jednodniową z dzieckiem. Niezliczona ilość atrakcji dla najmłodszych, jakie oferuje to miasto, może przyprawić o zawrót głowy, jednak mając do dyspozycji zaledwie jeden dzień, trzeba wybrać z nich wszystkich tylko kilka najciekawszych. Na jakie warto się zdecydować?

Wycieczka jednodniowa z dzieckiem do Warszawy nie może się obyć bez wizyty w trzech miejscach: Miejskim Ogrodzie Zoologicznym, Centrum Nauki Kopernik i Sali Zabaw dla dzieci Inca Play. Najlepiej zwiedzać te atrakcje w tej właśnie kolejności. Na odwiedziny w ogrodzie zoologicznym warto przeznaczyć co najmniej dwie godziny, dzięki temu będzie można spokojnie pospacerować po ogrodowych alejkach, dziecko bez pośpiechu zdąży zapoznać się z każdym mieszkańcem zoo i podpatrzyć swoje ulubione zwierzaki w porze karmienia, a także zjeść lody i przejechać się kolejką. Zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik zajmie jeszcze więcej czasu, ponieważ mieści się tu prawie pół tysiąca eksponatów, z których wiele jest interaktywnych, a przez to bardzo wciągających. Dzieci mogą bawić się i uczyć swobodnie eksplorując kolejne sale z ekspozycjami i laboratoriami, a potem jeszcze odwiedzić niezwykły Park Odkrywców i wziąć udział w pokazie filmowym lub koncercie odbywającym się w Planetarium.

Wizyta w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym i Centrum Nauki Kopernik będzie na pewno dla dziecka wspaniałą przygodą i pozwoli mu zaspokoić dziecięcą ciekawość świata, ale niekoniecznie da mu się wyszaleć i rozładować baterie. To może zagwarantować tylko Inca Play, największa sala zabaw w Warszawie. Dostępne tu rozrywki – takie jak Diabelski Młyn, Piracki Statek, dwupoziomowy Małpi Gaj z wieloma przeszkodami, zjeżdżalni, kryjówkami zwierząt, domki na drzewach oraz ścianka wspinaczkowa dla dzieci – jednocześnie bawią i rozwijają, ucząc przy okazji nowych umiejętności i dając dzieciakom możliwość rozładowania rozpierającej ich energii. Rodzice mogą towarzyszyć dzieciom w tych zabawach, ponieważ każda atrakcja w Sali zabaw dostosowana jest do tego, aby dorośli mogli bawić się ze swoimi dziećmi, dla tych, którzy wolą odpocząć polecamy wyśmienite propozycje z menu bistro- pełnowartościowe śniadania, włoska pizza, wrapy, sałatki, ciasta wypiekane na miejscu, kraftowa kawa, soki wyciskane i wiele innych smacznych, zdrowych propozycji.

Mamy nadzieję, że ta garść informacji okaże się pomocna i pozwoli Wam zorganizować fajną wycieczkę z dzieckiem po Warszawie.