Atrakcje dla dzieci w Warszawie i okolicach

Warszawa to turystyczna mekka dla rodzin z dziećmi. Dostępne w tym mieście atrakcje dla najmłodszych zapewniają świetną rozrywkę zarówno w chłodne, jak i ciepłe dni. Które z nich są warte szczególnej uwagi? Które przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednym małym urlopowiczom? Poniżej przedstawiamy krótką listę najciekawszych atrakcji dla dzieci w Warszawie i okolicach, czyli miejsc, w których nie sposób się nudzić.

Najpopularniejsze atrakcje dla dzieci w Warszawie to bez wątpienia Miejski Ogród Zoologiczny i Centrum Nauki Kopernik. Zoo należy do największych w naszym kraju – znajduje się w nim kilkanaście tysięcy zwierząt pochodzących z kilkuset różnych gatunków. Dzieci mogą spotkać tu nawet słonie, żyrafy i niedźwiedzie polarne, a także wiele zwierząt, których nie zobaczą w żadnym innym zoo w Polsce. W Centrum Nauki Kopernik z kolei mogą odkrywać tajemnice świata nauki, oglądając niesamowite, interaktywne ekspozycje i przeprowadzając samodzielnie niezwykłe eksperymenty. Ogród Zoologiczny i Centrum Nauki to punkty obowiązkowe na turystycznej mapie stolicy. W letnie dni polecamy ponadto parki linowe i parki trampolin, a zimą – stok narciarski na Górce Szczęśliwickiej oraz wielkie lodowisko na Stadionie Narodowym. Jeśli zaś chodzi o atrakcje dla dzieci w okolicach Warszawy, wśród najciekawszych można wymienić Farmę Iluzji w Mościskach, rozrywkowo-edukacyjną przestrzeń pełną magii, Park Dolina Wkry w Pomiechówku, idealne miejsce na piesze wędrówki, oraz Miasteczko Westernowe w Runowie, które przenosi swoich gości w świat Dzikiego Zachodu. Do bardzo ciekawych atrakcji dla dzieci w okolicach Warszawy należy też Zielony Labirynt w Nieporęcie. Każdego lata wyrasta tam na polu kukurydzy tajemnicza plątanina zielonych korytarzy, w której dzieci uwielbiają błądzić, bawić się w chowanego i samodzielnie odnajdywać drogę do wyjścia.

Zwiedzając Warszawę koniecznie zajrzyjcie również do centrum rozrywki Inca Play, największej sali zabaw dla dzieci w tym mieście. Niezliczona ilość całorocznych atrakcji dostępnych w tym miejscu, a zwłaszcza ścianki wspinaczkowej dla dzieci i dorosłych typu funclimb, gwarantuje fantastycznie spędzony czas. Zabawa na diabelskim młynie, pirackim statku, małpim gaju pełnym przeszkód, zjeżdżalni, multimedialnych kryjówek zwierząt czy ściance wspinaczkowej dla dzieci, zawsze wprawia w zachwyt naszych najmłodszych gości i tych starszych gości. Młodszym daje możliwość rozładowania baterii w jakże przyjemny sposób, jednocześnie pozwalając odetchnąć i odpocząć zmęczonym rodzicom.