Bezpieczna wspinaczka na ściance pod okiem rodziców

Ścianka wspinaczkowa dla dzieci to jedna z najpopularniejszych atrakcji w naszej sali zabaw. Dzieciaki uwielbiają się po niej wdrapywać, a rodzice – patrzeć jak ich pociechy zdobywają kolejne szczyty swoich możliwość lub razem ze swoimi pociechami dobrze się bawią podczas wspinaczki. Tych, którzy obawiają się o ryzyko związane z zabawą na wysokości, uspokajamy: wspinaczom nic nie grozi. W strefie fun climb zawsze znajduje się doświadczony instruktor, który sprawuje nadzór nad każdym dzieckiem wchodzącym na ściankę. Na swoje pociechy mogą mieć oko także rodzice.

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka na ściance wspinaczkowej?

Ścianka wspinaczkowa dla dzieci w Inca Play posiada regulamin, którego należy bezwzględnie przestrzegać. Można się z nim zapoznać na miejscu lub na naszej stronie internetowej, warto to jednak zrobić przed wejściem do strefy fun climb i upewnić się, że dziecko zrozumiało każdy z punktów. Najważniejsze zapisy regulaminu dotyczą współpracy z instruktorem, dziecko powinno być więc przygotowane do słuchania jego poleceń. Mały wspinacz nie może samowolnie poruszać się po torach wspinaczkowych – nadzoruje go instruktor- do jego zadań należy dokładne założenie uprzęży, wpięcie dziecka do systemu autoasekuracji, komenderowanie jego ruchami na ściance oraz wypięcie z systemu autoasekuracji po zakończonej wspinaczce. Dodatkowo wszyscy początkujący uczestnicy wspinaczkowej zabawy przechodzą szkolenie z obsługi wspomnianego systemu – jego przeprowadzenie również należy do zadań instruktora. W czasie, gdy ich pociecha wspina się na ściankę, rodzice nie powinni się do niej zbliżać; lepiej, żeby obserwowali postępy swojego dziecka z bezpiecznej odległości (wyjątkiem są rodzice, którzy wykupili szkolenie z asekuracji i w związku z tym mogą asystować swojemu dziecku w trakcie wspinaczki przejmując to zadanie od instruktora).

Jak zorganizować bezpieczne urodziny na ściance wspinaczkowej?

Ścianka wspinaczkowa dla dzieci świetnie się sprawdza jako atrakcja urodzinowa, dlatego wielu rodziców wykupuje wstęp do strefy fun climb w ramach przyjęć organizowanych dla swoich małych jubilatów. Obowiązują wtedy te same zasady, co w trakcie standardowej wizyty w sekcji wspinaczkowej: dziecko musi znać i rozumieć zapisy regulaminu, a także być przygotowane do współpracy z instruktorem i słuchania jego poleceń. Należy także dopilnować, by miało na sobie wygodne, niekrępujące ruchów ubranie i sportowe obuwie z antypoślizgową podeszwą. Urodziny na ściance wspinaczkowej zorganizowane z uwzględnieniem powyższych zaleceń oraz wszystkich innych nakazów i zakazów regulaminu będą w pełni bezpieczne, a przy tym niezwykle ekscytujące dla wszystkich uczestników zabawy. Podczas tej atrakcji dzieci wraz z instruktorem rozgrzewają się, trochę rywalizują, wspierają, dopingują, próbują swoich sił w wyzwaniach jakie stawia im instruktor dobrze się przy tym wszystkim bawiąc.