Jak przygotować się do pierwszej wizyty w sali zabaw?

Pierwsza wizyta w sali zabaw powinna być wyłącznie przyjemnością, zarówno dla dziecka jak  i opiekuna. Warto skrupulatnie przygotować się na ten dzień, organizując smykowi niezapomnianą przygodę. Kierując pierwsze kroki do sali zabaw dla dzieci Inca Play, można bez trudu uprzyjemnić wizytę bazując na kilku prostych poradach.

GODZINY OTWARCIA, BILETY I SZATNIA

Warto z wyprzedzeniem zorientować się w jakich godzinach funkcjonuje sala zabaw, aby  uniknąć nieprzyjemnej sytuacji, w której czekamy na otwarcie wraz ze  zniecierpliwionym dzieckiem w pełni gotowym na zabawę. Zwróćmy uwagę także na  porę zamknięcia, aby móc  na  czas odebrać swoją pociechę.

Opłaca się dokonać wcześniejszego rozeznania w kategoriach dostępnych biletów, aby  sprawnie wybrać opcję najbardziej odpowiednią i korzystną dla całej rodziny. Można skorzystać z możliwości czasowej zabawy lub zdecydować się na całodniowy karnet z  nielimitowanym czasem zabawy. Na recepcji lub na stronie internetowej można dowiedzieć się o zniżkach, które oferuje placówka, np. w ramach Karty Dużej Rodziny czy rabacie dla Honorowych Dawców Krwi.

Dużym atutem jest możliwość pozostawienia cennych rzeczy w szafce z kluczykiem tzw. lockerze. Warto przechować wartościowe rzeczy na czas zabawy, aby nie uległy zniszczeniu lub zagubieniu. Obsługa systemu szafki  polega na wrzuceniu monety 2 złotowej do kasetki znajdującej się na wewnętrznej stronie drzwiczek, następnie zamknięciu szafki poprzez przekręcenie kluczyka i jego wyjęcie. Otwarcie lockera (szafki) następuje poprzez włożenie kluczyka do zamka i przekręcenie go. Drzwiczki zostają automatycznie otwarte, kluczyk zostaje w zamku, odzyskujemy monetę, która służy wyłącznie jako kaucja zwrotna.

HIGIENA W SALI ZABAW

Należy pamiętać o zachowaniu higieny na terenie Sali Zabaw, z naciskiem na strefy gdzie dzieci spędzają najwięcej czasu. Dorośli, którzy wyrażają życzenie swobodnego korzystania z atrakcji w niezmienionym obuwiu, mają do dyspozycji bezpłatne ochraniacze czekające przy wejściu. Dzieciom najwygodniej poruszać się w skarpetkach antypoślizgowych, oczywiście istnieje możliwość zabawy w kapciach przylegających do stopy. Przygotujmy malcowi zestaw ubrania z przewiewnych, naturalnych materiałów. Jednak dobrze sprawdzą się także elastyczne spodenki typu legginsy dopasowujące się do ciała. Najmłodszym szkrabom, którym zdarza się nie  dotrzeć do toalety na czas, warto zapewnić dodatkową awaryjną parę bielizny oraz  spodenek.

ZASADY BEZPIECZNEJ ZABAWY

Sala zabaw jest wspólną przestrzenią objętą zasadami zamieszczonymi w regulaminie. Wszelkie sytuacje naruszające mienie podlegają zgłoszeniu personelowi sali zabaw. Warto  także samodzielnie reagować będąc świadkiem aktu wandalizmu. Zdarza  się,  że  dzieci  dając upust nadmiarowi energii celowo niszczą sprzęty oraz  wyposażenie Sali Zabaw naruszając zasady bezpiecznej zabawy. Reagujmy  w  sytuacjach, gdy  dziecko m.in: porusza się na zjeżdżalni w kierunku przeciwnym niż kierunek zjeżdżania, zjeżdża głową w dół, wnosi jedzenie oraz napoje do strefy zabaw, używa siły fizycznej wobec innych uczestników zabawy, rzuca przedmiotami, narusza obowiązek zachowania czystości oraz przejawia działania mające na celu niszczenie zabawek i urządzeń.

CHWILA ODPOCZYNKU

Priorytetem jest zapewnienie rodzicom miejsca, gdzie w komfortowych warunkach nakarmią i przewiną malucha. W specjalnie przygotowanej strefie bez pośpiechu i  z dala od gwaru można zatroszczyć się o potrzeby najmłodszych.

Mając swojego podopiecznego pod ciągłym nadzorem, rodzic może skorzystać ze strefy relaksu pośród wygodnych krzeseł oraz stolików w obrębie kawiarni Inca Cafe. Na miejscu oferta domowych wypieków, aromatycznej kawy oraz koktajli ze świeżo wyciśniętych owoców spełnią oczekiwania najbardziej wymagających podniebień mając jednocześnie pociechę na oku.

INTEGRACJA I USTALENIE REGUŁ

Warto dać dziecku szansę integracji z pozostałymi uczestnikami swawoli. Dni wolne od pracy  takie jak weekend przyciągają znacznie większą ilość klientów. Jeśli malec podczas pierwszej wizyty może czuć się nieswojo w zatłoczonej sali zabaw, bezpieczniej wybrać termin w  tygodniu, gdy panuje bardziej kameralna atmosfera.

Oferta sali zabaw wywołuje u malców zazwyczaj moc niepoznanych dotychczas wrażeń i pozytywnych emocji. Największy kłopot dla rodziców pojawia się, gdy nadchodzi pora zakończenia zabawy. Dzieci niechętnie, z dużymi oporami, czasem nawet histerią oponują przeciwko opuszczeniu terenu sali zabaw. Warto odbyć wcześniej krótką rozmowę, w celu ustalenia prostych zasad. Życzymy naszym małym i dużym Klientom samych pomyślnych wrażeń z pierwszej wizyty w sali zabaw 🙂

 

Jak przygotować się do pierwszej wizyty w sali zabaw?