Sprawdzone zabawy na urodziny w domu!

Jednym z najciekawszym miejsc do przygotowania niezapomnianego przyjęcia urodzinowego jest np. rodzinne centrum rozrywki. Zorganizowane zajęcia i warsztaty dla dzieci i moc atrakcji, sprawia, że urodziny dla dziecka stają się magicznym czasem. Czasami jednak miejscem planowania jubileuszy malucha staje się dom i ogródek. Czy to oznacza, że przyjęcie nie będzie tak udane? Oczywiście, że nie. Odpowiedni plan, lista gości, specjalne dziecięce  menu, na które składać się będą ulubione dania jubilata i jego gości będą z pewnością solidną podstawą stworzenia perfekcyjnej imprezy.  Ale co jest najważniejszym punktem, o którym należy pamiętać? Sprawdzone zabawy, dzięki, którym mały jubilat na długo zapamięta ten dzień.

Jakie zabawy przygotować dla gości?

Kalambury-  w zależności od ilości dzieci, goście mogą grać pojedynczo lub też zebrać się w drużyny. Rodzic powinien przygotować wcześniej hasła związane z ulubionymi aktywnościami dzieci, potrawami,  postaciami z bajek czy też filmami. Przydatna będzie także tablica do zapisywania  wyników oraz nagroda dla zwycięzców np. zdrowe, owsiane ciasta lub też pyszny, owocowy szampan.

Malowanie twarzy- w tej zabawie potrzebne będą specjalne farby do malowania ciała. Przydatne będą też szablony do malowania różnych wzorów. W kilka minut możemy zmienić twarze naszych gości w pszczółki, smerfy, motylki. Dużym powodzeniem mogą się także cieszyć się namalowane lub naklejane brokatowe tatuaże, które łatwo zmyć pod bieżącą wodą a stanowią świetną urodzinową ozdobę.

Urodzinowa sesja zdjęciowa- do stworzenia niesamowitej sesji zdjęciowej, potrzebne będą gadżety- kolorowe okulary, balony, figurki, peruki i inne przydatne rekwizyty, które możemy zaobserwować w czasie zabawy w fotobudkach. Po zebraniu ulubionych akcesoriów  czas na sesje. Zdjęcia indywidualne, grupowe będą świetną pamiątką dla wszystkich gości na lata!

Kolorowa piniata- Piniatę w kształcie ulubionej postaci można zakupić w dowolnym sklepie z akcesoriami urodzinowymi  lub zrobić w domu przed przyjęciem. Co będzie potrzebne do zrobienia piniaty? Karton lub tektura, nożyczki, klej, kolorowy papier lub krepina oraz ulubione cukierki, którym napełnimy gotową piniatę. W czasie przyjęcia podwieszamy piniatę na framudze, haczyku lub gałęzi drzewa i pozwalamy dzieciom wydobyć ulubione cukierki ze środka.

Planszówki i gry- w obecnych czasach oferty sklepów internetowych i stacjonarnych pełne są ciekawych, rozrywkowo edukacyjnych gier, gdzie każdy znajdzie cos dla siebie. Gry uczą pracy w zespole, ćwiczą logiczne myślenie a przy okazji zapewniają świetną zabawę.

Podchody- wszystkich gości można podzielić na kilka grup. Każda grupa dostaje mapę z podpowiedziami. W każdym miejscu grupa znajduje zadanie do wykonania i kolejna podpowiedź dotycząca następnego punktu. Na końcu każda grupa znajduje ukryty skarb np. koszyk słodyczy czy małych prezentów.

Ozdabianie babeczek- zajęcie, które spodoba się wszystkim gościom. Przed przyjęciem należy przygotować proste waniliowe babeczki. Po upieczeniu i przestudzeniu każde dziecko może ozdobić babeczkę kolorowymi kremami, lukrem, czekoladą owocami czy posypką. Świetna sensoryczna zabawa, gdzie każdy może uruchomić  wodzę wyobraźni.

Odgadywanie smaków- w tej grze należy przygotować wcześniej pokrojone w małe kawałki owoce, warzywa, czy też orzechy (uwaga na alergików!) Zadanie polega na odgadnięciu smaku danego produktu z zasłoniętymi oczami. Świetna zabawa dla wszystkich gości.

Organizacja niezapomnianego przyjęcia urodzinowego to przede wszystkim dobry plan i wcześniejsze przygotowanie. Dzieci to wymagający goście, którym należy zapewnić dzień pełen wrażeń i atrakcji. W przypadku braku czasu i pomysłów na przyjęcie w domu, można skorzystać z oferty profesjonalnego animatora, który zapewni wszystkim gościom przemyślane zabawy i animacje. Kompetentnych i wykwalifikowanych animatorów można znaleźć w miejscach typu nowoczesna sala zabaw. Dobrze i profesjonalnie zorganizowane przyjęcie to wielka radość jubilata i uśmiechnięte twarz wszystkich gości, którzy będą wspominali przyjęcie przez lata.