Kreatywne zabawy

Przed nami przymusowy czas, który powinniśmy spędzić w domu. Okres przerwy od szkoły, zajęć dodatkowych, warsztatów dla dzieci i wyjść grupowych.

Czy taki czas kwarantanny musi oznaczyć dni nudy? Oczywiście, że nie. Zabawy w domu nie musza być monotonne! Wiemy, jak ważny dla każdego rodzica jest rozwój dziecka. Wiemy także, że przy odrobinie wysiłku możemy stworzyć całą listę zabaw edukacyjnych i sami zorganizować najlepsze warsztaty dla dzieci pod słońcem. Jest mnóstwo pomysłów jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem i do tego świetnie bawić się przy tym samemu, tworząc domowe centrum rozrywki dla całej rodziny https://incaplay.pl/poznaj-nas/atrakcje/. Przed Wami kilka pomysłów na kreatywne zabawy pobudzające wyobraźnie Waszych pociech.

1. Poszukiwacze zaginionych skarbów
Ukryty przedmiot, mapa, zadania do wykonania i kolejne zagadki. Super zabawa dla całej rodziny. Wspólnie ustalcie co będzie poszukiwanym skarbem. Teraz wystarczy ukryć go w dowolnym miejsc i narysować mapę. Odliczanie kroków, zadania do wykonania, zagadki prowadzące do kolejnego miejsca, gdzie czeka następna wskazówka. Emocje gwarantowane!

2. Wierszyki rymowanki
Każdy z uczestników zabawy wypisuje na kilku małych karteczkach dowolne słowa, niezwiązane ze sobą. Następnie spośród zebranych i złożonych karteczek losujemy trzy i tworzymy rymowankę, w której musimy użyć wszystkich słów z wylosowanych karteczek. Jak je do siebie dopasować? Tu już musimy pogłówkować i puścić wodze fantazji.

3. Budowanie własnego miasta lub ZOO
Bardzo ciekawa zabawa zarówno dla dużych i małych. Czy możemy zaprojektować własne miasto, w którym będzie zarówno wieża Eiffla, Akropol oraz piramidy? Czy w naszym Zoo możemy gościć jednorożca? Oczywiście. Co będzie nam potrzebne? Najlepiej duża kartka papieru (można połączyć kilka), stare gazety i klej, opcjonalnie markery i farby. Z gazet wycinamy postaci dowolnych zwierząt (w przypadku zoo) lub budynków i widoków ( w przypadku miasta). Naklejamy je w dowolnym miejscu, projektując własne dzieło. Wystarczy podpisać teraz ulice lub nadać imiona mieszkańcom ZOO. Napisy można stworzyć markerami, farbami lub też wyciąć je z gazety.

4. Tematyczna sesja zdjęciowa
Zdjęcia w dżungli, na plaży, w podwodnym świecie lub w kosmosie! Znajdźcie lub stwórzcie pasujące stroje, idealne tło namalowane na brystolu, do tego gadżety – lornetki z rolek papieru toaletowego, planety wycięte z papieru zwisające z sufitu lub wędka stworzona z wieszaka. A teraz czas na szaleństwa przed obiektywem, a później wspólne oglądanie niezwykłych fotografii.

5. Kuchenne przygody
Jest mnóstwo przepisów, które można wykonać wspólnie z dzieckiem. Gotowanie rozwijają zdolności manualne i matematyczne u dzieci, pobudzają także ich kreatywność. Wiemy to doskonale, bo w Sali zabaw dla dzieci Inca Play – organizujemy cyklicznie warsztaty kucharskie dla dzieci.
Jakie potrawy możemy przygotowywać wspólnie?

  • Pizza – dzięki dowolności składników, każdy może stworzyć swoją własną pizzę, taką jaką lubi najbardziej. Nic nie smakuje tak jak danie, które zrobiliśmy z naszych ulubionych składników.
  • Domowy makaron – ugniatanie, wałkowanie i wycinanie dowolnych wzorów i kształtów z mąki, wody i jajka
  • Babeczki – nie ma lepszego deseru niż babeczki, które po upieczeniu można dowolnie ozdabiać
  • Owocowe i mleczne koktajle – duża dawka witamin i mnóstwo zdrowych składników.

6. Tworzenie bajek
Nic tak nie pobudza wyobraźni jak pisanie dalszych losów naszych ulubionych bohaterów! Przeczytajcie wspólnie wybraną bajkę i stwórzcie dalsze przygody opisywanych postaci. A może całkiem zmieńcie zakończenie, które zaproponował autor? Wszystko zależy od Was.

Jak widać jest mnóstwo różnych pomysłów na kreatywne zabawy z dzieckiem w domu. Zabawy edukacyjno-rozrywkowe zapewnia nam wspaniale spędzony wspólny czas, który zostanie zapamiętany na długo. Twórzcie, bawcie się i nie dajcie się nudzie! A już niedługo kochani. Mamy ogromną nadzieję, że spotkamy się ponownie w naszym centrum rozrywki dla całej rodziny.