Organizacja urodzin dla dziecka w tygodniu czy w weekend?

Okres dziecięcy to krótki moment w naszym życiu, w którym cieszyliśmy się z faktu bycia co roku starszym. Niestety, wraz z osiągnięciem progu pełnoletności ta tendencja zaczyna się odwracać. Każdy z nas pamięta z młodości, z jaką niecierpliwością czekaliśmy na nastanie magicznej daty naszych urodzin

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”3.22″][et_pb_row _builder_version=”3.25″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_blurb _builder_version=”3.0.102″]

Jak było kiedyś?

Okres dziecięcy to krótki moment w naszym życiu, w którym cieszyliśmy się z faktu bycia co roku starszym. Niestety, wraz z osiągnięciem progu pełnoletności ta tendencja zaczyna się odwracać. Każdy z nas pamięta z młodości, z jaką niecierpliwością czekaliśmy na nastanie magicznej daty naszych urodzin. Powodów do wyczekiwania było co najmniej kilka. Podejrzewam, że każdy z Was, drodzy czytelnicy cieszył się po pierwsze z faktu, że otrzyma wymarzone prezenty. Możliwość zjedzenia czegoś słodkiego i niezdrowego była kolejną pokusą urodzin. No i oczywiście, wesoła zabawa z najbliższymi kolegami i koleżankami na zorganizowanym przyjęciu.

Nie inaczej jest również dzisiaj. Motywacja dzieci pozostała ta sama, a zmieniły się wyłącznie warunki i możliwości organizacji urodzin dla dzieci. Za naszych czasów spotykaliśmy się najczęściej w domu u jubilata i przy suto zastawionym stole pełnym kanapek, paluszków, chipsów i słodkich gazowanych napojów sami organizowaliśmy sobie najróżniejsze gry i zabawy. Jeżeli urodziny wypadały w okresie letnim, zdarzały się także przyjęcia na świeżym powietrzu w formie leśnych pikników. Ograniczone możliwości organizacyjne nam jednak absolutnie nie przeszkadzały – najważniejsze było towarzystwo i z pewnością każdy bardzo miło wspomina te czasy. Obecnie mamy mnóstwo możliwości organizacji urodzin dla dziecka – czasem żałuję, że nie urodziłem się 20 lat później

Urodziny dla dziecka w sali zabaw

Jedną ze wspomnianych możliwości obecnie jest organizacja urodzin dziecka w sali zabaw. Duża część rodziców przekonała się już, że taka forma przyjęcia jest nie tylko niezwykle atrakcyjna dla dziecka, lecz również o wiele bardziej wygodna dla samych organizatorów. Tematem niniejszego artykułu jest rozważenie wszelkich zalet i wad urodzin organizowanych w tygodniu oraz w weekend. A zatem gdy już zdecydowaliście, że ten najważniejszy dzień dla swojej pociechy spędzicie z nią w sali zabaw, postaram się Wam pomóc i przedstawić wszystkie czynniki przemawiające za poszczególnym rozwiązaniem kwestii wyboru terminu urodzin.

Plusy i minusy

Organizacja przyjęcia urodzinowego w ciągu tygodnia jest rzadziej wybieraną opcją przez rodziców. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Najczęstsze powody, z którymi spotykam się w pracy, to:

  • Godziny pracy rodziców, które uniemożliwiają organizację przyjęcia lub przybycie na imprezę najpóźniej o godzinie 17:30,

  • Zajęcia lekcyjne oraz pozalekcyjne dzieci w tygodniu,

  • Obawa przed niską frekwencją gości,

  • Korki w obrębie centrum handlowego w godzinach szczytu komunikacyjnego.

Poza argumentami przeciwników urodzin w tygodniu, jest także sporo plusów tego rozwiązania:

  • Urodziny w tygodniu mogą odbyć się o dowolnej godzinie między 11:00 a 17:30,

  • Pakiety urodzinowe w przeliczeniu na dziecko są tańsze,

  • Większy wybór dostępnych salek urodzinowych ,

  • Teren sali zabaw nie jest zazwyczaj tak zatłoczony jak ma to miejsce w soboty i niedziele, dzięki czemu dzieci mają większy komfort zabawy, a rodzice relaksu i odpoczynku w kawiarni Inca Cafe,

  • Większa kameralność przyjęcia urodzinowego.

[/et_pb_blurb][et_pb_image src=”https://www.incaplay.pl/wp-content/uploads/2018/06/blog-urodziny6.jpg” align=”center” align_tablet=”center” align_last_edited=”on|desktop” _builder_version=”3.23″ always_center_on_mobile=”on”][/et_pb_image][et_pb_blurb _builder_version=”4.4.6″ hover_enabled=”0″]

Częstszym rozwiązaniem wybieranym przez rodziców jest organizacja urodzin dla dziecka w weekend. W soboty i niedziele przyjęcia odbywają się o trzech, z góry ustalonych godzinach: 11:00, 14:00 oraz 17:00. Dzięki takiemu rozwiązaniu, maksymalizujemy możliwość wykorzystania salek dla wszystkich zainteresowanych Klientów, a rodzice mają możliwość dopasować godzinę przyjęcia do planu dnia.

W weekend, poza dużą liczbą urodzin, obserwujemy także wzmożony ruch klientów indywidualnych co sprawia, że niejednokrotnie na sali zabaw bywa gwarno i tłoczno. Ruch jest jednak na bieżąco rozładowywany, a wprowadzenie systemu biletów godzinowych z pewnością wpłynie na przepływ gości na nowej powierzchni.

Urodziny dla dziecka w soboty i niedziele mają jednak przede wszystkim zalety. Jest to zazwyczaj czas, gdy rodzice i dzieci mają wolny dzień, stąd o wiele łatwiej zaplanować i zgrać termin, biorąc pod uwagę także gości. W wolny dzień jest zatem możliwość spędzenia większej ilości czasu na sali zabaw i uczestniczenia w różnego rodzaju imprezach, dniach tematycznych, które regularnie odbywają się w Inca Play. To także czas, gdy salę zabaw odwiedza największa liczba gości, stąd towarzystwa do wspólnej zabawy nie zabraknie W weekend jest także łatwiej dojechać, ze względu na mniejsze korki na mieście. Jednocześnie przypominamy, że sal zabaw nie dotyczy ograniczenie handlu, więc mogą być otwarte w każdą niedzielę!

Urodziny w weekend, czy może w tygodniu?

Artykuł miał na celu przedstawienie argumentów za i przeciw każdemu z rozwiązań. Definitywna odpowiedź na pytanie zadanie w tytule jest niemożliwa. Wiodącym punktem w podejmowaniu decyzji może być wiele aspektów, poruszonych w tekście, takich jak oszczędność czasu, pieniędzy, zobowiązania służbowe czy zajęcia pozalekcyjne dzieci. Dla części rodziców obowiązki zawodowe uniemożliwiają organizację urodzin dla dziecka w sali zabaw w tygodniu, niektórzy z kolei mają bardziej elastyczny grafik i mogą to pogodzić. Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy i we własnym zakresie musimy określić, jakie są nasze priorytety. Zapraszamy do organizacji urodzin w sali zabaw Inca Play!

Niezależnie od tego kiedy urządzasz przyjęcie urodzinowe- nie zapominaj o dodatkach, które sprawiają, że urodziny Twojego dziecka będą niezapomniane!

Centrum rozrywki dla dzieci Inca Play w swojej ofercie posiada kompleksową obsługę, ponieważ możesz zorganizować przyjęcie w Sali zabaw , a także możesz zamówić przyjęcie urodzinowe w jednym pudełku J brzmi ciekawie prawda ? koniecznie zapoznaj się z ofertą przyjęć urodzinowych dla dzieci, a także z ofertą Party Boxów – czyli zestawów dekoracji na urodziny dla Twojego dziecka!

[/et_pb_blurb][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]