Jak przygotować się do zabawy na ściance?

Wybierasz się ze swoją pociechą do strefy fun climb w naszym centrum rozrywki? To super! Czeka was mnóstwo wspaniałej zabawy! Zanim jednak wyruszycie w tę niezwykłą podróż pełną wrażeń, jest kilka rzeczy, które powinniście wiedzieć – warto zadbać o te podstawowe kwestie, by nie popsuć sobie przyjemności z debiutu na ściance wspinaczkowej.

Bez obaw, przygotowanie do wspinaczki nie jest trudne i nie wymaga dogłębnego znajomienia się z tą dyscypliną sportu w teorii. Właściwie to wcale nie musicie się na niej znać. Wszystkiego, co najważniejsze, dowiecie się na miejscu. Specjalnie dla początkujących wspinaczy przygotowaliśmy krótki instruktaż, który pozwala opanować podstawowe techniki wspinania i asekuracji – dzięki temu pierwszy kontakt ze ścianką będzie łatwy i przyjemny, a także, co równie ważne, bezpieczny. Jedyne, o co musicie zadbać we własnym zakresie, to odpowiedni ubiór oraz lektura regulaminu strefy fun climb.

Zabawa na ściance wspinaczkowej to aktywność gwarantująca dużo ruchu, dlatego zalecamy naszym gościom założenie wygodnego, najlepiej sportowego ubrania, które nie będzie krępować ruchów. Luźna, bawełniana koszulka i dresowe spodnie będą w sam raz – takie ubranie zapewni optymalny komfort w trakcie wspinaczki. Bardzo ważne jest także obuwie. Wybierając się na ściankę należy wziąć ze sobą dopasowane buty z płaską, antypoślizgową podeszwą. Mogą to być na przykład adidasy albo trampki. Takie obuwie zapewni maksymalną przyczepność, a jednocześnie zminimalizuje ryzyko obtarć stopy, co ułatwi wspinaczkę i uczyni ją bezpieczniejszą. Poza tym nie musisz się martwić o żaden dodatkowy ekwipunek, ponieważ potrzebny sprzęt (przyrządy autoasekuracyjne) otrzymasz na miejscu. Wszystkich naszych gości wyposażamy zawsze w solidne, atestowane akcesoria wspinaczkowe.

Ważne – pobierz zgodę!

Przed zakupem biletu i korzystaniem ze ścianek obowiązkowo należy dostarczyć podpisana zgodę instruktorowi, bez wypełnionej zgody korzystanie ze ścianki nie będzie możliwe, tak samo jak zwrot pieniędzy za zakupiony bilet.

Pobierz zgodę

Najważniejsze zasady dotyczące wspinaczki funclimb

szczegóły w regulaminie
1. Wygodny sportowy strój i obuwie zmienne na jasnej podeszwie

2. W przypadku długich włosów związane w kucyk

3. Brak przeciwskazań do wspinaczki

4. Min 6 lat, max 140kg

5. Zakaz posiadania jakiejkolwiek biżuterii, zegarków, telefonu czy czegokolwiek co może wypaść z kieszeni czy kaptura

6. Wypełniona zgoda i oświadczenie do wspinania się, w przypadku osoby niepełnoletniej podpisana przez opiekuna prawnego

7. Bezwzględne słuchanie poleń instruktora i wykonywanie jego poleceń wtedy kiedy da sygnał, że można daną czynność wykonać.

8. Tylko instruktor może wpiąć wspinającego się do systemu auto asekuracji, nawet jak wpinający ma duże doświadczenie nie ma prawa samodzielnie wpiąć się do auto asekuracji

9. Bezwzględny zakaz podchodzenia do strefy zjazdu wspinających się

10. Bezwzględny zakaz podchodzenia rodziców do dzieci wspinających się

11. Bezwzględny zakaz oddalania się od ścianek w uprzęży

12. Bezwzględny zakaz chodzenia z systemem auto asekuracji poza granicę swoje ścianki na boki czy też poza granicę miękkiej podłogi. Zejść z podłogi można jak instruktor odepnie system auto asekuracji.

13. Złamanie któregokolwiek z powyższych punktów wiąże się z przerwanie wspinaczki i wyproszenie uczestnika ze strefy bez możliwości zwrotu za zakupiony bilet / animację.

22-311-75-11
606-770-098
e-mail: info@incaplay.pl
Al.Jerozolimskie 179 02-222 Warszawa